ДНЗ Первомайський ППЛ

ДНЗ Первомайський ППЛ

вул. Корабельна 20/2, м. Первомайськ, Миколаївська обл., 55200

 

На сьогодні величезна кількість автомобілів буквально заполонила вулиці міст і сіл. Щоб цей величезний автопарк постійно перебував у справному стані, необхідна спеціальна служба з діагностики несправностей і ремонту автомобілів. Працівниками цієї служби є автослюсарі. Зазвичай це лише чоловіки.

У завдання автослюсаря входить, перш за все, виявлення несправностей автомобіля, загальна оцінка стану авто, а також подальший ремонт, регулювання і налагодження його механізмів.

Історія професії

У міру того як розвивався автотранспорт, все більше виникала необхідність у фахівцях, які б могли стежити за робочим станом автомобіля, а також уміти усувати несправності.

У другій половині XX століття постійне зростання кількості автомобілів і ускладнення механізмів неминуче призвели до необхідності виникнення такої професії, як автослюсар. Це фахівець широкого профілю, який досконало повинен знатися на технічному влаштуванні будь-якого механізму автомобіля.

Соціальне значення професії

На сьогодні професія автослюсаря є однією з найбільш затребуваних в автосервісах. Щодня нам постійно доводиться стикатися з будь-яким видом автотранспорту – будь то особистий автомобіль або громадський транспорт, за усіма потрібен професійний і своєчасний догляд. Саме тому кваліфікований фахівець з ремонту і діагностики автомобіля сьогодні є досить затребуваним.

Масовість та унікальність професії

Постійне збільшення кількості автомобілів на дорогах, а також вдосконалення і ускладнення конструкції і механізмів потребують великої кількості обслуговуючого персоналу на станціях техобслуговування. Таким чином, професія автослюсаря до сьогодні затребувана і не втрачає своєї популярності.

Ризики професії

Робота автослюсаря потребує хорошого технічного і логічного мислення, чудового зорового і слухового сприйняття, а також хорошої координації рухів та фізичної підготовки, доброго здоров'я, максимальної відповідальності та зосередженості.

Учні нашого ліцею вивчають: 
Принципи та умови роботи систем автомобілів різних марок, вмі
ло користуються ремонтним обладнанням. Навчання відбувається в обладнаних аудиторіях та лабораторіях. Професійних навичок учні набувають під час виконання практичних робіт на діючому обладнані та пристосованих стендах. Теоретичні заняття змінюються виробничим навчанням в лабораторіях та виробничою практикою на автопідприємствах.

Другою професією, яку отримують учні є професія "Електрогазозварник".Після закінчення навчання з обох професій за результатами засвєння програми присвоюється 3-4 розряд. Багато вищих навчальних закладів приймають випускників ліцею без вступних іспитів (за результатами співбесіди) на старші курси на споріднені спеціальності. Професія "Слюсар з ремонту автомобілів. Електрогазозварник." користується підвищеним попитом, тому під час прийому на навчання завжди існує конкурс. Учні нашого ліцею неодноразово ставали призерами обласних конкурсів фахової майстерності серед учнів ПТНЗ. Навчання відбувається на базі неповної середньої освіти (9 класів). Термін навчання 2 роки.